کسب رتبه درجه یک اعتبار بخشی بیمارستان آرمان، برای دومین دوره متوالی ارزیابی اعتبار بخشی، بر اساس استانداردهای ملی بیمارستان های ایران

به نسخه موبایل بیمارستان آرمان خوش آمدید

خانه

اینستاگرام

منو

انفورماتیک

مسئول واحد : مهندس وحید احدپور
شماره مستقیم : 41014 داخلی  2212_2203
موقعیت : طبقه منفی دو 

واحد انفورماتیک بیمارستان آرمان  با تکیه بر دانش علمی و تجربه عملی در زمینه فناوری اطلاعات بیمارستانی و در راستای چشم انداز و رسالت تعریف شده سازمان بر آن است تا بستر الکترونیکی مناسب جهت پیشبرد اهداف را در کلیه زمینه های مرتبط فراهم نماید . 

از آنجائیکه کلیه عملیات مربوط به پذیرش تا ترخیص بیمار اعم از  ثبت آزمایش ، دارو ، کدهای جراحی ، خدمات پاراکلینیکی و … در نرم افزار HIS ثبت و ذخیره می گردد ، راهبری نرم افزار HIS  و پشتیبانی 24 ساعته کاربران ، عمده ترین وظیفه و کار اجرائی این واحد را تشکیل می دهد.
از دیگر فعالیتهای این واحد می توان به راهبری و نگهداری سایر نرم افزار ها ازجمله ، نرم افزارهای PACS ، اتوماسیون اداری ، تجهیزات پزشکی ، همکاران سیستم ، تردد، سرویس ارسال پیام کوتاه و … اشاره نمود .
یکی از شاخصه های بیمارستان آرمان در زمینه فناوری اطلاعات  استفاده از بستر پیشرفته شبکه ، تجهیزات سرور ، سوئیچ ها و سخت افزار متناسب با کاربری نرم افزار های موجود می باشد که تمامی این موارد ناشی از اعتماد و اشتیاق مدیران ارشد سازمان به مشاوره های فنی و درخواستهای پرسنل واحد انفورماتیک می باشد .
بخشی از فعالیتهای جاری واحد انفورماتیک به شرح زیر می باشد :
• راهبری نرم افزار های موجود ( HIS ، PACS ، اتوماسیون اداری ، نرم افزارهای اداری مالی ، منابع انسانی ، کنترل تردد و تغذیه ، سرویس پیام کوتاه ، تجهیزات پزشکی )
• آموزش کاربران در زمینه نرم افزارها
• مدیریت شبکه و سرورها
• پشتیبانی و نگهداری سخت افزارها ( سرور ، سوئیچ شبکه ، کامپیوتر و پرینتر)
• مدیریت پهنای باند اینترنت داخلی و وایرلس
• نظارت بر قرارداد پیمانکاران مرتبط
• شناسائی نیازهای نرم افزار و سخت افزاری کاربران و انجام اقدامات لازم جهت رفع مشکلات ایشان