خانه

English

نوبت دهی

منو

تهران، سئول، نبش زکی زاده، بیمارستان آرمان
تلفن تماس: 02141014
کدپستی: 1995863989

فیزیوتراپی بیمارستان آرمان

شماره مستقیم : 02188217259

موقعیت : همکف از اور‍‍ژانس

مسئول فنی: مریم جویباری


فیزیوتراپی بیمارستان بین المللی آرمان

فیزیوتراپی به عنوان یک رشته بالینی به معنی درمان بیماریهای بدن انسان توسط عوامل فیزیکی از قبیل جریانهای الکتریکی، مکانیکی، تمرین درمانی و درمانهای دستی می باشد.
فیزیوتراپی درمان غیر جراحی است و امروز در دنیا بدلیل همین ماهیت گسترش فراوانی یافته است.  این روش درمانی در بسیاری از مشکلات جسمانی کاربرد فراوان دارد.
از جمله موارد کاربرد این روش می توان به فیزیوتراپی و مشاوره پس از جراحی ارتوپدی، زنان و زایمان، مغز و اعصاب،کودکان اشاره کرد. در فیزیوتراپی هدف بالا بردن عملکرد جسمانی است و فیزیوتراپیست در این رشته به عنوان درمانگر شناخته می شود.

 فیزیوتراپی نقش کلیدی در بهبود کیفیت زندگی افراد(Quality of life)، تسریع در روند بازگشت به فعالیت های روزمره، بخصوص افزایش کارآیی و بهبود سریع عملکردی بدنبال اعمال جراحی دارد.

این اهداف، با فیزیوتراپی قبل از عمل و ارایه آموزشهای لازم، کوتاه شدن زمان بستری و نقاهت پس از عمل جراحی و راه اندازی هرچه سریع تر بیمار بدون افزایش ریسک آسیب،‌ محقق می شوند. نیل به این اهداف، بدون بهره گیری از فیزیوتراپیست های آموزش دیده و مسلط به جنبه های مختلف بیماری و همچنین آشنا به جدیدترین رویکردها و تجهیزات فیزیوتراپی امکان پذیر نخواهد بود.

درمانهای فیزیوتراپی در تمام مراحل حاد، تحت حاد و مزمن بیماری یکسان نبوده و ابتدا اختلالات عملکردی و نیازهای بیمار از یک سو و توانایی های وی از سوی دیگر، طی معاینه و ارزیابی اولیه، بطور دقیق توسط فیزیوتراپیست تعیین گردیده و تمامی پروسیجرها و تمرینات تجویز شده جهت بیمار، بر اساس فاز بیماری و شرایط خاص بیمار و بدون کوچکترین خطر انتخاب می شوند.

بر این اساس، در فاز حاد و اولیه،  پروتکل های فیزیوتراپی عمدتا” در راستای کاهش درد و التهاب بوده و تمرین درمانی نیز بصورت کاملا” محافظه کارانه می باشد. با کاهش علایم اولیه بیمار، پروتکل درمانی اولیه تغییر و تمرین درمانی پیشرفته اتخاذ می گردد.

خدمات بخش فیزیوتراپی :

کلینیک فیزیوتراپی  آرمان با 6 کابین VIP فعال
مجهز به پیشرفته ترین دستگاههای الکتروتراپی و مکانوتراپی
  کادر مجرب در بالاترین سطح علمی و طبق استانداردهای روز دنیا در درمان تخصصی دیسک کمر و گردن آسیب های ورشی
توانبخشی بعد از جراحی های ارتوپدی و ستون فقرات، (شانه، زانو، لگن)
بیماری های نورولوژی (سکه مغری،‌آسیب نخاعی) آماده ارائه خدمات به مراجعه کنندگان محترم می باشد