به نسخه موبایل بیمارستان آرمان خوش آمدید

فارسی   |   العربیه  |   English

خانه

اینستاگرام

فیزیوتراپی بیمارستان آرمان

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest

رئیس بخش : دکتر

شماره مستقیم : 

موقعیت : منفی یک


فیزیوتراپی و جایگاه آن در سیستم سلامت
فیزیوتراپی به عنوان یک رشته بالینی به معنی درمان بیماریهای بدن انسان توسط عوامل فیزیکی از قبیل جریانهای الکتریکی، آب درمانی، تمرین درمانی و درمانهای دستی می باشد. فیزیوتراپی درمان غیر دارویی است و امروز در دنیا بدلیل همین ماهیت گسترش فراوانی یافته است.  این روش درمانی در بسیاری از مشکلات جسمانی کاربرد فراوان دارد. از جمله موارد کاربرد این روش می توان به فیزیوتراپی و مشاوره پس از جراحی قلب، ارتوپدی، جراحی زنان و زایمان، جراحی مغز و اعصاب،کودکان، سوختگی و پوست اشاره کرد. در فیزیوتراپی هدف بالا بردن عملکرد جسمانی است و فیزیوتراپیست در این رشته به عنوان درمانگر شناخته می شود.. این رشته همچنین با شناسایی گروه های خاص افراد اقدام به پیشگیری از بیماری ها و غربالگری نا توانی ها می کند.

 فیزیوتراپی نقش کلیدی در بهبود کیفیت زندگی افراد(Quality of life)، تسریع در روند بازگشت به فعالیت های روزمره، بخصوص افزایش کارآیی و بهبود سریع عملکردی بدنبال اعمال جراحی دارد. این اهداف، با فیزیوتراپی قبل از عمل و ارایه آموزشهای لازم، کوتاه شدن زمان بستری و نقاهت پس از عمل جراحی و راه اندازی هرچه سریع تر بیمار بدون افزایش ریسک آسیب،‌ محقق می شوند. نیل به این اهداف، بدون بهره گیری از فیزیوتراپیست های آموزش دیده و مسلط به جنبه های مختلف بیماری و همچنین آشنا به جدیدترین رویکردها و تجهیزات فیزیوتراپی امکان پذیر نخواهد بود. متأسفانه برخی از پزشکان محترم با این تصور  که تمرینات تجویز شده و همچنین تکنیک های بکارگرفته شده در بخش فیزیوتراپی، از شدت بالایی برخوردار بوده و احتمال آسیب رسانی بیشتر به بیمار وجود دارد، از ارجاع برخی بیماران از جمله بیماران تازه جراحی شده و بیمارانی که درد و ناراحتی شدیدی را تجربه می کنند، اجتناب می ورزند، این درحالیست که درمانهای فیزیوتراپی در تمام مراحل حاد، تحت حاد و مزمن بیماری یکسان نبوده و ابتدا اختلالات عملکردی و نیازهای بیمار از یک سو و توانایی های وی از سوی دیگر، طی معاینه و ارزیابی اولیه، بطور دقیق توسط متخصص فیزیوتراپی تعیین گردیده و تمامی پروسیجرها و تمرینات تجویز شده جهت بیمار، بر اساس فاز بیماری و شرایط خاص بیمار و بدون کوچکترین خطر انتخاب می شوند. بر این اساس، در فاز حاد و اولیه،  پروتکل های فیزیوتراپی عمدتا” در راستای کاهش درد و التهاب بوده و تمرین درمانی نیز بصورت کاملا” محافظه کارانه می باشد. با کاهش علایم اولیه بیمار، پروتکل درمانی اولیه تغییر و رژیم تمرین درمانی پیشرونده ای اتخاذ می گردد.

خدمات بخش فیزیوتراپی :

کلینیک فیزیوتراپی  آرمان با 7 کابین  VIP فعال ، مجهز به پیشرفته ترین دستگاههای الکتروتراپی و مکانوتراپی، و متخصصین مجرب در بالاترین سطح علمی و طبق استانداردهای روز دنیا آماده ارائه خدمات به بیماران در حیطه های مختلف پزشکی از جمله ارتوپدی، مغز و اعصاب، روماتولوژی، قلب و عروق، اطفال، زنان و زایمان و تنفسی ،اختلالات کف لگن،توانبخشی بلع،آسیب های ورزشی می باشد.