خانه

English

نوبت دهی

منو

تهران، سئول، نبش زکی زاده، بیمارستان آرمان
تلفن تماس: 02141014
کدپستی: 1995863989

بخش زنان

بخش های بستری و مراقبت از جمله مهم ترین و پرکاربردترین فضاهای بیمارستان جهت نگهداری و اعمال نظارت به بیمارانی است که نیازمند مراقبت هستند و باید تحت نظر باشند تا به طور کامل بهبود پیدا کنند و از بیمارستان مرخص شوند.

بخش زنان:

رئیس بخش: سرکار خانم دکتر لیلا میردامادی

سرپرستار بخش: خانم فرخ سرشت

داخلی:1120

بخش زنان بیمارستان آرمان واقع در طبقه اول با 11 تخت فعال با برخورداری از کادر مجرب و تخصصی متشکل از کارشناسان پرستاری و مامایی همراه با آخرین تجهیزات مدرن روز پزشکی آماده ارائه خدمات به بیماران محترم می باشد که تحت عمل سزارین و زایمان طبیعی جراحی زنان اعم از لاپاراسکوپی ، هستیرسکوپی، کورتاژ تشخیصی و تخلیه ای ، ستیوسل و رکتوسل، کیست تخمدان، آندومتریوز، EP و حاملگی خارج از رحم قرار گرفته اند.

در کنار مراقبت از مادران اجرای طرح Ropminy در راستای طرح کمک به شیردهی مادر و نوزاد این بیمارستان را در زمره مراکزدوستدار مادر و کودک قرار داده است ؛ این بخش دارای هفت اتاق که دو اتاق خصوصی و یک اتاق Vip و چهار اتاق دو تخته که در تمام اتاق ها  یخچال ، تلویزیون، ساکشن، اکسیژن سانترال، کمد،کات نوزاد ، زنگ مخصوص بیمار می باشد.

بخش شامل فضاهایی مانند اتاق،انبار ، تجهیزات، طی شوی ،ایستگاه پرستاری ، اتاق کار تمیز و Wellbaby است.

پزشکان مقیم متخصص و جراح زنان و زایمان و اطفال حضور دائمی در این بخش داشته و در هر لحظه و شرایطی نظارت مستقیم متخصص زنان امکان پذیر است.

پرسنل ماما:

پرسنل بخش شامل یک پرستار ، ماما، کمک پرستار وسه خدمات و یک منشی لست. در شیفت صبح چهار پرسنل و دو کمک پرستار در شیفت N دو پرسنل و دو کمک پرستار است که طبق برنامه مشغول فعالیت می باشند.

نحوه پذیرش بیماران:

به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم صورت می گیرد:

مراحل پذیرش مستقیم:

سزارین یا کوتاژ

بیمار پس از تشکیل پرونده  و رزرو تخت در بخش جراحی زنان ابتدا به اتاق زایمان رفته و پس از انجام عمل همراه با پرستار به بخش زنان انتقال می یابد.

در پذیرش مستقیم از مطب یا کلینیک بیمار پس از مراجعه به پذیرش بستری تشکیل پرونده می دهد و همراه با منشی یا بیمار پذیرش به بخش وارد می شود.

مراحل پذیرش غیر مستقیم:

بیمار با برگه دستور بستری پزشک مقیم اورژانس به  پذیرش مراجعه می کند و پس از تشکیل پرونده و هماهنگی بخش اورژانس با بخش زنان جهت گرفتن تخت بیمار با به همراه پرستار اورژانس به بخش مراجعه می کند.

اقدامات پرستاری پس از ورود بیمار و نوازاد به بخش زنان:

در هر دو مورد پذیرش مستقیم و غیر مستقیم پرونده تشکیل می شود و پس از تماس با پزشک معالج و با اطلاع از قد و وزن بیمار اقدامات لازم جهت بیمار انجام خواهد شد . در صورت جراحی با هماهنگی با پزشک و پس از اطلاع به اتاق عمل بیمار به اتاق عمل … می شود و در صورت صلاحدید و نیاز پزشک معالج اقدامات درمانی  رزرو خون-آزمایش مشاوره انجام می شود.

در مورد بیماران تحت نظر Ixo – FHR – NSI سونوگرافی ، مشاوره و سایر دستورات لازم  انجام داده خواهد شد. نوازاد توسط ماما از اتاق عمل تحویل گرفته و پس از اندازه گیری قد و وزن و واکسیناسیون به مادر تحویل داده می شود.

آموزش شیردهی:

در بخش زنان بیمارستان آرمان با توجه به شرایط اکثر بیماران تمام مراحل آموزش شیردهی از بدو تولد نوزاد تا هنگام ترخیص به طور کامل و مداوم در طول مان بستری انجام می شود و کلیه آموزش های لازم و فراگیر در این زمینه جهت رفع مشکلات مادران و واکسیناسیون نوزادان انجام می گیرد.

ترخیص:

بعد از بیست و چهار ساعت از زمان بستری ، در صورتی که حال عمومی مادران خوب باشد پس از ویزیت پزشک معالج مرخص می شوند.

نوزادان پس از بیست و چهار ساعت از زمان بستری در صورت نداشتن مشکل پس ازویزیت متخصص اطفال مرخص می شوند.

قوانین و مقررات بخش زنان:

– از هشت ساعت قبل ازعمل ناشتا باشد.

– حمام و شیو ناحیه عمل از شب گذشته انجام شود.

– عدم داشتن آرایش صورت ، لاک ناخن

– خارج کردن زیورآلات

– خارج کردن لنز و دندان مصنوعی

– به همراه داشتن مدارک آزمایش و سونوگرافی و …

– الصاق دستبند شناسایی تا پایان مدت بستری الزامی است.

– حضور.. همراه جهت اخذ رضایت قبل و بعد از عمل.

– اخذ ساک بیمار و نوزاد از پذیرش بیمارستان.

– جهت دریافت برگه گواهی ولادت حضور پدر و مادر و در صورت عدم دسترسی به آن ها، حضور جد پدری نوزاد الزامی است.

– وجود شناسنامه،عقدنامه و کارت ملی پدر و مادر به همراه صورت حساب بیمارستان با ارائه کد پستی منزل والدین الزامی است.

– استعمال دخانیات در بخش ممنوع می باشد.