کسب رتبه درجه یک اعتبار بخشی بیمارستان آرمان، برای دومین دوره متوالی ارزیابی اعتبار بخشی، بر اساس استانداردهای ملی بیمارستان های ایران

به نسخه موبایل بیمارستان آرمان خوش آمدید

خانه

اینستاگرام

منو

بخش زنان

بخش های بستری و مراقبت از جمله مهم ترین و پرکاربردترین فضاهای بیمارستان جهت نگهداری و اعمال نظارت به بیمارانی است که نیازمند مراقبت هستند و باید تحت نظر باشند تا به طور کامل بهبود پیدا کنند و از بیمارستان مرخص شوند.

بخش زنان:

رئیس بخش: سرکار خانم دکتر خیری

مسئول بخش : سرکار خانم فضلی

داخلی:1120

بخش زنان بیمارستان آرمان واقع در طبقه اول با 11 تخت فعال با برخورداری از کادر مجرب و تخصصی متشکل از کارشناسان پرستاری و مامایی همراه با آخرین تجهیزات مدرن روز پزشکی آماده ارائه خدمات به بیماران محترم می باشد که تحت عمل سزارین و زایمان طبیعی جراحی زنان اعم از لاپاراسکوپی ، هستیرسکوپی، کورتاژ تشخیصی و تخلیه ای ، ستیوسل و رکتوسل، کیست تخمدان، آندومتریوز، EP و حاملگی خارج از رحم قرار گرفته اند.

در کنار مراقبت از مادران اجرای طرح Ropminy در راستای طرح کمک به شیردهی مادر و نوزاد این بیمارستان را در زمره مراکزدوستدار مادر و کودک قرار داده است ؛ این بخش دارای هفت اتاق که دو اتاق خصوصی و یک اتاق Vip و چهار اتاق دو تخته که در تمام اتاق ها  یخچال ، تلویزیون، ساکشن، اکسیژن سانترال، کمد،کات نوزاد ، زنگ مخصوص بیمار می باشد.

بخش شامل فضاهایی مانند اتاق،انبار ، تجهیزات، طی شوی ،ایستگاه پرستاری ، اتاق کار تمیز و Wellbaby است.

پزشکان مقیم متخصص و جراح زنان و زایمان و اطفال حضور دائمی در این بخش داشته و در هر لحظه و شرایطی نظارت مستقیم متخصص زنان امکان پذیر است.

پرسنل ماما:

پرسنل بخش شامل یک پرستار ، ماما، کمک پرستار وسه خدمات و یک منشی لست. در شیفت صبح چهار پرسنل و دو کمک پرستار در شیفت N دو پرسنل و دو کمک پرستار است که طبق برنامه مشغول فعالیت می باشند.

نحوه پذیرش بیماران:

به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم صورت می گیرد:

مراحل پذیرش مستقیم:

سزارین یا کوتاژ

بیمار پس از تشکیل پرونده  و رزرو تخت در بخش جراحی زنان ابتدا به اتاق زایمان رفته و پس از انجام عمل همراه با پرستار به بخش زنان انتقال می یابد.

در پذیرش مستقیم از مطب یا کلینیک بیمار پس از مراجعه به پذیرش بستری تشکیل پرونده می دهد و همراه با منشی یا بیمار پذیرش به بخش وارد می شود.

مراحل پذیرش غیر مستقیم:

بیمار با برگه دستور بستری پزشک مقیم اورژانس به  پذیرش مراجعه می کند و پس از تشکیل پرونده و هماهنگی بخش اورژانس با بخش زنان جهت گرفتن تخت بیمار با به همراه پرستار اورژانس به بخش مراجعه می کند.

اقدامات پرستاری پس از ورود بیمار و نوازاد به بخش زنان:

در هر دو مورد پذیرش مستقیم و غیر مستقیم پرونده تشکیل می شود و پس از تماس با پزشک معالج و با اطلاع از قد و وزن بیمار اقدامات لازم جهت بیمار انجام خواهد شد . در صورت جراحی با هماهنگی با پزشک و پس از اطلاع به اتاق عمل بیمار به اتاق عمل … می شود و در صورت صلاحدید و نیاز پزشک معالج اقدامات درمانی  رزرو خون-آزمایش مشاوره انجام می شود.

در مورد بیماران تحت نظر Ixo – FHR – NSI سونوگرافی ، مشاوره و سایر دستورات لازم  انجام داده خواهد شد. نوازاد توسط ماما از اتاق عمل تحویل گرفته و پس از اندازه گیری قد و وزن و واکسیناسیون به مادر تحویل داده می شود.

آموزش شیردهی:

در بخش زنان بیمارستان آرمان با توجه به شرایط اکثر بیماران تمام مراحل آموزش شیردهی از بدو تولد نوزاد تا هنگام ترخیص به طور کامل و مداوم در طول مان بستری انجام می شود و کلیه آموزش های لازم و فراگیر در این زمینه جهت رفع مشکلات مادران و واکسیناسیون نوزادان انجام می گیرد.

ترخیص:

بعد از بیست و چهار ساعت از زمان بستری ، در صورتی که حال عمومی مادران خوب باشد پس از ویزیت پزشک معالج مرخص می شوند.

نوزادان پس از بیست و چهار ساعت از زمان بستری در صورت نداشتن مشکل پس ازویزیت متخصص اطفال مرخص می شوند.

قوانین و مقررات بخش زنان:

– از هشت ساعت قبل ازعمل ناشتا باشد.

– حمام و شیو ناحیه عمل از شب گذشته انجام شود.

– عدم داشتن آرایش صورت ، لاک ناخن

– خارج کردن زیورآلات

– خارج کردن لنز و دندان مصنوعی

– به همراه داشتن مدارک آزمایش و سونوگرافی و …

– الصاق دستبند شناسایی تا پایان مدت بستری الزامی است.

– حضور.. همراه جهت اخذ رضایت قبل و بعد از عمل.

– اخذ ساک بیمار و نوزاد از پذیرش بیمارستان.

– جهت دریافت برگه گواهی ولادت حضور پدر و مادر و در صورت عدم دسترسی به آن ها، حضور جد پدری نوزاد الزامی است.

– وجود شناسنامه،عقدنامه و کارت ملی پدر و مادر به همراه صورت حساب بیمارستان با ارائه کد پستی منزل والدین الزامی است.

– استعمال دخانیات در بخش ممنوع می باشد.